۱۳۹۰ خرداد ۵, پنجشنبه

پایگاههای دفاعی شهرستان دوآب فتح گردید و 15 سرباز نیز زنده دستگیر شدند


به گزارش وب سایت رسمی امارت اسلامی افغانستان، ذبیح الله مجاهد یکی از سخنگوهای رسمی امارت اسلامی اعلام کرد: از ولایت نورستان خبر رسیده است که شهرستان دوآب از طرف مجاهدین قهرمان امارت اسلامی کاملاً فتح گردیده است.

خبر می افزاید، پس از اینکه مرکز شهرستان از طرف مجاهدین امارت اسلامی کاملا فتح گردید، 2 پایگاه دفاعی باقی مانده دشمن روز گذشته در محاصره مجاهدین قرار گرفته بود که دیشب حدود ساعت 12، سربازان اجیر پوسته های مذکور را تخلیه نموده و از منطقه فرار نمودند.

گفته می شود که سربازان دشمن با استفاده از تاریکی شب در حال فرار بودند که یک سرباز دشمن در حین فرار گشته شد و یک تن دیگر نیز به شدت زخمی گردید.

مسئولین جهادی منطقه می گویند، مجاهدین سربازان فراری دشمن را تعقیب نموده و بالآخره 15 سرباز فراری دشمن را زنده دستگیر نموده و به جای امنی انتقال دادند.

قابل ذکرست که مجاهدان هنگام فتح این شهرستان 2 خودروی رینجر، 2 تانک و تعدادی اسلحه و مهمات از دشمن به غنیمت گرفته اند.

همچنین خبرهای رسیده حاکیست که در بمباران وحشیانه ی اشغالگران خارجی در شهرستان دوآب 30 فرد بی گناه ملکی به شهادت رسیده اند.

گفته می شود که در این بمباران فقط یک تن از مجاهدین به شهادت رسیده است.

خبر می افزاید، پس از فتح مرکز شهرستان توسط مجاهدین امارت اسلامی، مردم منطقه برای تماشا به مرکز شهرستان آمده بودند که هدف بمباران شدید اشغالگران خارجی قرار گرفتند که در نتیجه 30 فرد غیر نظامی درجا به شهادت رسیده و تعدادی نیز مجروح گشته اند.

گفته می شود که اشغالگران برای باز پس گیری شهرستان مذکور سربازان زیادی از هلی کوپترهای پیاده نموده اند که در حال حاضر جنگ شدیدی میان سربازان دشمن و مجاهدان امارت اسلامی جریان دارد.

جزئیات این درگیری متعاقباً منتشر خواهد شد ان شاء الله

هیچ نظری موجود نیست: