۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۴, چهارشنبه

سی.ان.ان: قتل «اسامه بن لادن» دروغی است که کاخ سفید خودش هم آن را باور ندارد!


تمکین: سی.ان.ان» فاش کرد: مقامات ارشد کاخ سفید و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، هنوز نمی توانند باور کنند، آن که کشته شده، اسامه بن لادن است. این ادعا از آنجا تقویت می شود که لحظاتی پس از اعلام مرگ شیخ اسامه بن لادن، موضع گیری های متناقض درباره نحوه کشته شدن وی آغاز شد.

جان برینان، مشاور ارشد «باراک اوباما» در مبارزه با تروریسم می گوید: تصاویر منتشره از «اسامه بن لادن» را به سختی می توانم باور کنم، زیرا سیا در برنامه های کاملا هدایت شده، این تصاویر را منتشر کرده است.

«برینان» تأکید می کند: انتظار داشتیم که القاعده نسبت به خبر و تصاویر آن واکنش نشان دهد؛ اما این گونه نشد و ما از سیا خواستیم که اصل نوار مربوط به عملیات را ارائه دهد و می کوشیم بدانیم آن که مقاومت می کرد و آن که کشته شده، «اسامه بن لادن» است یا نه، ولی تاکنون موفق نشده ایم که نوار اصلی را از سیا بگیریم.

این شبکه خبری افزود، «مایک راجرز»، رئیس کمیسیون امنیت ملی در مجلس نمایندگان آمریکا نیز گفت: نشان دادن یک تصویر و ادعای کشته شدن یک فرد بسیار مهم چون اسامه بن لادن، کار ساده ای نیست؛ افزون بر این که می توان با دستکاری یک عکس و شبیه سازی چهره یک مرده، ادعا کرد که این جسد «اسامه بن لادن» است. این مشکلی را حل نمی کند و من می گویم، باید ثابت شود آن که کشته شده «بن لادن» بوده و تصویری که نمایش داده می شود، مربوط به رئیس القاعده است.

یک مقام دولت آمریکا نیز به «سی ان ان» گفت: اگر تصاویر منتشره را در کنار یکدیگر بگذاریم، به تفاوت های ماهوی دست پیدا می کنیم و معنای این فریب کارشناسی را همه می دانند.

اما در همین حال، «عمادالدین شاهین»، استاد علوم الهیات دانشگاه «نوتردام» گفته است: دولت آمریکا در برابر فریب بسیار بزرگی است، زیرا نمی داند که چگونه مسلمانان را قانع سازد که آن که در اول می 2011 کشته شده، «شیخ اسامه بن لادن» است.

همچنین سناتور «سوزان کولینز»، از اعضای مجلس سنای آمریکا با موضعی انتقادی به این موضوع گفت: البته نمی توان تنها با نشان دادن یک تصویر گفت که «اسامه بن لادن» کشته شده است.

موضع خانم «کولینز» توسط بسیاری از چهره های سیاسی و امنیتی آمریکایی، از جمله «کالین پاول»، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا نیز گرفته شده و این خود، حکایت از افزایش تردید ها در این باره دارد!

۱ نظر:

abo hafse گفت...

aslam alykom veblagh behteri nesbeat be ostanetan darid omid varam dostan ghar ham az shoma yad bghirand ba tashakor yki az khadmin gondollah abo hafse albaloshi