۱۳۹۰ خرداد ۹, دوشنبه

کشته‌شدن صدها غیر نظامی افغانستان در نورستان و هلمند در بمباردمان اشغالگرانسنی نیوز: نیروهای اشغالگر خارجی در اثر بمباردمان وحشی بر مناطق مسکونی ولایت نورستان و هلمند، صدها غیر نظامی را کشتند.
محمد الله موحد، نماینده‌ی نورستان در پارلمان اداره‌ی کابل به رسانه‌های خبری گفت: به اثر بمباردمان نیروهای خارجی بیش از 300 نفر از مردم غیر نظامی در شهرستان دوآب ولایت نورستان در این چهار روز گذشته به قتل رسیده‌اند.
و از سوی دیگر، والی گمارشده‌‌ی اداره‌ی کابل در ولایت نورستان نیز اعتراف نموده اظهار داشت که در ولسوالى (شهرستان) دوآب ولايت نورستان در عمليات نيروهاى خارجی بیش از ٢٢ پوليس و ٢٠ فرد غیر نظامی کشته و شهردار و فرمانده پولیس دو آب با تعداد زیادی از پولیس و غیر نظامیان شدیدا مجروح شده اند.
طبق یک خبر دیگر از ولایت هلمند افغانستان، سخنگوی والی تعیین‌شده‌ی اداره‌ی کابل در ولایت هلمند ميگويد که در حملۀ هوايى نيروهاى آيساف، به تاريخ ٨ جوزا (خرداد) در منطقۀ سلام بازار ولسوالى (شهرستان) نوزاد، ١٤ غير نظامى به شمول زنان و کودکان به قتل رسيده اند.
وی علاوه کرد که کشته شدگان؛ شامل پنج دختر، هفت پسر و دو زن ميباشند و شش تن به شمول سه طفل و يک زن مجروح شده اند.
قربانيان اين رويداد، به بیمارستان مرکزى بست شهر لشکرگاه منتقل شده اند.
نورمحمد عضو فاميل قربانيان اين رويداد، گفت که کشته شدگان و مجروحين، همگى اعضاى سه فاميل اند.
به گفتۀ موصوف، در اين حمله ١٤ غيرنظامى کشته شده و ده تن ديگر مجروح گرديده اند، که اکثر آنها زنان و کودکان هستند.
موصوف افزود که سنين اطفال کشته شده، بين ٢ و ٨ سال ميباشد.
يک باشندۀ ديگر به نام حاجى جانان که مجروحين خود را به شهر لشکرگاه آورده بود، گفت: آنها اين اجساد را براى اين آورده اندکه به مسوولين نشان بدهند که اينها طالبان نه، بلکه مردم غیرنظامیان اند.
دفتر مطبوعاتى نيروهاى اشغالگر آيساف در کابل، عمليات ولسوالى (شهرستان) نوزاد را تاييد نمود؛ اما علاوه کرد که هيئتى را براى معلوم نمودن تلفات ملکى، به منطقه فرستاده اند.
قابل ذکر است که این حمله‌ی اشغالگران زمانی رخ می‌دهد کرزی رئیس اداره‌ی مزدور کابل دیروز به وزارت دفاعش فرمان صادر کرده بود که جلو عملیات شبانه خارجی‌ها را بگیرند اما باداران خارجی اش نشان دادند که آنها به کرزی و دیگر مقامات اداره‌ی کابل هیچ ارزشی قایل نیستند و هرچه دلشان خواست همان را خواهند کرد.

هیچ نظری موجود نیست: