۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۶, جمعه

بيانيه ي شوراي رهبري امارت اسلامي افغانستان درارتباط باشهادت مجاهد كبير شيخ اسامه بن لادن رحمه الله
تمکین: شورای رهبری امارت اسلامی در ارتباط با شهادت مجاهد کبیر شیخ اسامه بن لادن رحمه الله بیانیه ی را منتشر کرد. این بیانیه به شرح زیر می باشد.

بسم الله الرحمن الرحیم

«مِّنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُواْ مَا عَاهَدُواْ اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُواْ تَبْدِیلاً» الأحزاب 23

«در میان مؤمنان مردانی هستند كه با خدا راست بوده‌اند در پیمانی كه با او بسته‌اند. برخی پیمان خود را بسر برده‌اند (و شربت شهادت سركشیده‌اند) و برخی نیز در انتظارند (تا كی توفیق رفیق می‌گردد و جان را به جان آفرین تسلیم خواهند كرد). آنان هیچ گونه تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود نداده‌اند (و كمترین انحراف و تزلزلی در كار خود پیدا نكرده‌اند.»
طبق قضا و تقدیر خداوند بزرگ جل جلاله داعی جهاد اسلامی برعلیه کفار اشغالگر، شیخ اسامه بن لادن در حمله ی ناگهانی اشغالگران آمریکایی به شهادت رسید. انالله واناالیه را جعون
امارت اسلامی افغانستان این غم بزرگ را به خانواده شیخ شهید اسامه بن لادن، رهپویان راه وی و تمام مبارزین و مجاهدین راه حق و به تمام امت اسلامی تسلیت می گوید و از الله متعال عاجزانه خواستار است که قربانی این شهید بزرگ را قبول نموده و به برکت جهاد مقدس و شهادت ایشان امت اسلامی را از حالت بحران کنونی، نجات دهد.
شهید شیخ اسامه بن لادن رحمه الله برعلیه تجاوز شوروی سابق دوشا دوش افغان ها با تمام شجاعت و اخلاص در جهاد سهیم بود و در این راه چنان قربانی داده بود که امت اسلامی برای همیشه بدان افتخار می نماید.
علاوه بر این شیخ شهید اسامه بن لادن رحمه الله مدافع قوی، داعیه شرعی اشغال مسجد الاقصی قبله اول مسلمانان و فلسطین اشغالی بود و برعلیه تجاوزات صهیونی ـ صلیبی در تمام عالم اسلام یک مبارز خستگی ناپذیر و در این راه از هیچ گونه فداکاری دریغ نورزیده بود.

زندگی این مجاهد دردمند به غم های اسلام، حاکی از سختی ها، مشقت ها، تکالیف و قربانی های زیادی بود که تاریخ اسلام برای همیشه آن را زنده نگه خواهد داشت.
از آنجاییکه جهاد و دفاع از اسلام راه قربانی، فداکاری و راه شهادت می باشد و شهید اسامه بن لادن همانند هر ره روی دیگر این راه، از شروع جهاد در آرزوی شهادت بسر می برد، بالآخره در لحظه های آخرین زندگی با تمام شجاعت و غیرت به همین آرزوی خود دست یافت.
اگر اشغالگران آمریکایی و دیگر رفقای شان به این خیال باشند که با شهادت شیخ اسامه بن لادن رحمه الله روحیه وصفوف مجاهدین در افغانستان و دیگر کشورهای اشغال شده ی اسلامی تضعیف می شود این در واقع خطا و اشتباه بزرگ آنان می باشد زیرا که بوته ی جهاد همیشه از خون های پاک آبیاری گردیده و رشد نموده و به ثمر رسیده است و پس از شهادت یک شهید، صد نفر دیگر به راه شهادت و قربانی حاضر می شوند.
جهاد جاری در افغانستان از درون ملت سرچشمه گرفته است و ترجمان آرمان های این ملت پرافتخار می باشد. در وطن این دلاور مردان غیور هر شکست استعمار تاسف و اظهارات غم انگیز زیاد و بیشتری را برخواهد انگیخت.
اگر این ملت مجاهد در مقابل زور و تشدد سر تسلیم فرود می آورد پس در 10 سال گذشته آمریکایی های اشغالگر از کدام حربه های نظامی و شیطانی فرو گذار نموده اند!
اما واقعیت های عینی بخوبی نشان داده است که زور آزمایی در این جا نتیجه ی معکوس خواهد داشت. این حرکت اسلامی و ملی به مانند فنری است که هرچه بیشتر فشار داده شود به همان قدرت جهش خواهد داشت.
امت اسلامی باورد دارد که در این بخش حساس جهاد جاری، شهادت شیخ شهید اسامه بن لادن رحمه الله یک روح جدیدی را در جهاد جاری برعلیه اشغالگران خواهد دمید؛ امواج جهاد و مقاومت بیش از پیش قوی و طغیانگر خواهد شد و جریانات مستقبل و آینده این همهرا برای دوست و دشمن به اثبات خواهد رساند ان شاء الله.


شورای رهبری امــارت اسـلامی افغانـستان
3/6/1432 هـ - 6/5/2011 م

هیچ نظری موجود نیست: