۱۳۹۰ خرداد ۸, یکشنبه

در عملیات استشهادی در تالقان، والی و فرمانده پلیس ولایت تخار به همراه فرمانده پلیس شمال افغانستان به هلاکت رسیدند


تمکین: به گزارش وب سایت رسمی امارت اسلامی افغانستان، ذبیح الله مجاهد یکی از سخنگوهای رسمی امارت اسلامی اعلام کرد: از ولایت تخار خبر رسیده است که یکی از مجاهدان قهرمان امارت اسلامی (عمادالدین ولد عبدالله از باشندگان تخار) جلسه مشترک سربازان بلند پایه ی داخلی و خارجی را در ساختمان ولایت در شهر تالقان مورد حمله استشهادی قرار داده است.

در این عملیات موفقیت آمیز که در جریان عملیات بهاری "بدر" صورت گرفت، ژنرال داود، فرمانده لشکر 303 پامیرشمال، "شاه جهان" فرمانده پلیس ولایت تخار، 4 افسر بلند پایه سربازان آلمانی و 35 سرباز و مأمور بلند پایه دشمن کشته شده و تعدادی به همراه والی مزدور ولایت تخار " فرمانده عبدالجبار تقوا " به شدت زخمی گشته اند که والی مزدور " تقوا " در بیمارستان تاب و تحمل زخم ها را نیاروده و به هلاکت رسیده است.

سربازان داخلی و خارجی به ریاست والی مزدور این ولایت در دفتر ولایت تخار در یک نشست امنیتی شرکت کرده بودند که مجاهد قهرمان امارت اسلامی واسکت حامل 20 کیلو مواد منفجره با قدرت تخریب بالا را در میان آنان منفجر نمود.

در این انفجار ساختمان دفتر ولایت نیز دچار آتش سوزی شد و در آتش سوخت و تلفای را به دشمن وارد کرد.

قابل ذکر است که سربازان دشمن در شمال کشور برعلیه مجاهدان عملیات جدیدی را با نام " عملیات امید " اعلان نموده بودند و در همین رابطه جلسه مذکور دایر گردیده بود و ژنرال داود به رسانه ها گفته بود که در طی عملیات امید، شمال کشور را از وجود طالبان پاک خواهد نمود. اما بفضل خداوند کریم عملیات امید دشمن به همت مجاهدان امارت اسلامی به " نا امیدی " تبدیل شد.

هیچ نظری موجود نیست: