۱۳۹۰ خرداد ۱۱, چهارشنبه

سلسله جنایتهای آمریکا در قرن 20 در جهان اسلام (1)


یکی از انقلابهای نظامی برای تغییر حاکمیت به نفع آمریکا و اسرائیل در قرن 20 با توطئه ی آمریکا در سال 1949 میلادی در سوریه اتفاق افتاد.

در سال 1948 دولت اسرائیل بصورت رسمی اعلام وجود کرد و همین امر باعث شروع فشارهای ملتهای مسلمان بر ضد حکام کشورهای اسلامی شد.سازمان های جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا که تحت تاثیر نفوذ صهیونیستها در این سازمان بود و سیاستهای خود را با توجه به مصالح دولت اسرائیل پیش میبردند هنگامی که ائتلاف 7 کشور اسلامی در مقابل یک کشور کوچک نو پا دیدند دست به دسیسه هایی برای تغییر حاکمیت در این کشور ها زندند.

مایلز کوبلاند کارمند سازمان جاسوسی آمریکا در کتاب خود "بازی ملتها " مینویسد : پس از برپایی دولت اسرائیل ما تصمیم به تغییر حکام در کشورهای اسلامی گرفتیم تا بتوانیم ائتلاف کشورهای عربی بر ضد اسرائیل را بشکنیم. اولین تصمیم ما ایجاد یک انقلاب نظامی در دولت عربستان سعودی بود زیرا که سعودی تنها کشوری بود که بصورت رسمی مخالفت شدید خود را با برپایی رژیم اسرائیلی در سرزمینهای عربی اعلام کرد.ولی منعزل بودن سعودی از دیگر قسمتهای جهان ما را به از این تصمیم باز داشت .

کشور عراق میتوانست گزینه ی خوبی باشد ولی حضور انگلیسیها در عراق و همچنین روابط دوستانه ی ما با دولت هاشمی در عراق ما را از این تصمیم بازداشت و همه ی نگاه ها بسمت سوریه منعطف شد.

حسنی الزعیم یکی از افسران ارتش سوریه بود که شخصیت قدرت طلب وی و همچنین دشمنی شدیدش با شوروی باعث شد آمریکایی ها وی را برای این انقلاب انتخاب کنند.آمریکایی ها دو شرط اساسی برای به قدرت رساندن حسنی الزعیم داشتند یکی اینکه از نفوذ روز افزون شوروی در سوریه بکاهد و دوم اینکه با دولت اسرائیل وارد مذاکره شود.

حسنی الزعیم با همکاری ، مشاورت و نظارت آمریکایی ها از اواخر سال 1948 شروع به انجام ترتیبات لازم برای انقلاب نظامی شد و سرانجام در اوایل سال 1949 انقلاب نظامی را رهبری کرد و توانست جکومت را در دست بگیرد.

پس از پیروزی حسنی الزعیم وی امتیازات زیادی به شرکتهای آمریکایی برای فعالیت در زمینه های مختلف در سوریه داد.

حکومت حسنی الزعیم در سوریه به یک سال کشیده نشد و در یک انقلاب نظامی دستگیر و اعدام شد.

انقلاب نظامی سال 1948 اولین انقلاب نظامی در تاریخ سوریه بود که پس از آن بارها و بارها سران ارتش با دست زدن به انقلاب نظامی حاکمی که بر خلاف نظراتشان حکومت میکرد را کنار میزدند.

هیچ نظری موجود نیست: