۱۳۹۰ خرداد ۱۱, چهارشنبه

جنگ هرات به پایان رسید و هفتاد و پنج سرباز دشمن از جمله یک ژنرال ایتالیایی کشته و سی و چهار تن دیگر به شدت زخمی شدند


تمکین: به گزارش وب سایت رسمی امارت اسلامی افغانستان، قاری یوسف احمدی یکی از سخنگوهای رسمی امارت اسلامی اعلام کرد: طبق گزارش تفصیلی تازه ای که بدستمان رسیده است، در سلسله ی عملیات موفقیت آمیز بهاری "بدر" که چندی پیش شروع شده بود، روز دوشنبه حدودساعت 10 صبح نزدیک مقر ولایت هرات، چهار تن از مجاهدین قهرمان و حماسه ساز و شهادت طلب امارت اسلامی (حافظ عثمان و زبیر از اهالی ولایت هرات، و زبیر احمد و نظام الدین از اهالی ولایت فراه) که مسلح به اسلحه ی سبک و سنگین بودند به مرکز مربوط به "پی آر تی" که تعدادی زیادی از سربازان ایتالیایی در آن حضور داشتند، حمله کردند.
در ابتدای حمله یکی از مجاهدان شهادت طلب خودروی مزدای خود را که مملوء از مواد منفجره بود در دروازه پی آر تی به تانکهای سربازان ایتالیایی که در حال بیرون آمدن از قرارگاهشهان بودند برخورد داده و آن را منفجر نمود.

در این انفجار بزرگ و مهیب سه دستگاه تانک دشمن تخریب شده و آتش گرفته بود که یکی از این سه تانک به طور کامل تکه تکه شد و دوتای دیگر هم از کار افتاد.

در ادامه گزارش آمده است که، در این انفجارها خسارات و تلفات بسیاری به خودروهای دیگری که در این قرارگاه بودند وارد شده و به مرکز نیز خسارتهای زیادی وارد گردیده است.

سه تن از مجاهدان شهادت طلب دیگر بعد از کنار رفتن موانع داخل مرکز شدند و به سربازان خارجی موجود در داخل مرکز شلیک و تیراندازی نمودند، و آنان را زیر آتش گلوله گرفتند.

بنا بر گزارش ها، در منطقه سه مرکز مربوط به "پی آر تی" موجود بوده است که به یکی از آنها، سه تن از مجاهدین شهادت طلب وارد شده و در آن برای خود سنگر گرفته و حملات منظم و ضربات کوبنده ی کفرشکن خود را شروع کردند و دل کفار را به لرزه در آوردند جنگ از همین نقطه آغاز شد و تا ساعت یک شب طول کشید. در پایان جنگ، یکی از مجاهدان شهادت طلب که هنوز زنده مانده بود خود را از سقف همراه با فریادهای پیاپی کفرشکن الله اکبر بر روی تعداد بسیاری از نیروهای پلیس که جهت عملیات جمع شده بودند، انداخت و مواد منفجره ی بسته به خود را منفجر و به لقاء الله پیوست و تعداد زیادی از سربازان پلید را به جهنم فرستاد. و خود را مجاهد روز محشر نمود و جام شیرین شهادت را نوشید و جان به جان آفرین سپرد.

مجاهدین شجاع منطقه خبر می دهند که روز گذشته در وقت نماز عصر یک فروند هلیکوپتر دشمن در حالی مورد اصابت گلوله راکت مجاهدین در معرکه قرار گرفت که می خواست اجساد و لاشه های پلید و مردار شده ی سربازان خود به همراه مجروحین را به دیگر مراکز انتقال بدهد.

قابل ذکر است که روزگذشته نیروهای اشغالگر خارجی سقوط یک فروند هلیکوپتر خود را تائید کردند.

گزارش می افزاید که در این عملیات و حملات موفقیت آمیز مجاهدین یک ساختمان "پی آرتی" که مجاهدین در آن جا سنگر گرفته بودند کاملاً به ویرانه مبدل گردیده است و دو ساختمان دیگر نیز به میزان قابل توجهی تخریب شده اند.

منابع خبررسانی مجاهدین گزارش می دهند که در وقت شدت جنگ روز دوشنبه چهار جای دیگر در مسیر راه های مواصلاتی که از طریق آنها سربازان کمکی به سوی محل حادثه می آمدند از طرف مجاهدین قبلاً مین گذاری شده بود و به شیوه تاکتیکی انفجاراتی صورت گرفت که در این انفجارات گوناگون خسارات و تلفات مالی و جانی بیشماری به دشمنان خارجی و داخلی وارد گردید.

این گزارش اضافه می کند که در این عملیات و انفجارات تاکتیکی موفقیت آمیز انجام شده علاوه بر یک ژنرال بلندرتبه ی ایتالیایی، هفتاد و پنج تن از سربازان خارجی و مزدور داخلی کشته و سی و چهار تن دیگر به شدت زخمی شدند.

هیچ نظری موجود نیست: